Biztosan mindenkinek van kedvenc csészéje, bögréje, ami igazán jellemző rá. Sőt! Egy igazán intim, bensőséges tárgy, mely tulajdonosának olyan jellemvonásairól, vágyairól is árulkodik, melyekről a külvilágnak sejtelme sem lehet.
Én nagy csészegyűjtő vagyok, ami összefüggésben van olthatatlan kávé - szenvedélyemmel. E két okból kifolyólag mindig kérek kávét, ha valahol megkínálnak, és vendéglátóm máris egy dupla teszten esik át: annál, hogy miben kínálja, csak az árul el többet róla, milyen kávét főz. A vendégek számára fenntartott készletnél persze sokkal izgalmasabb az a darab, amiből az ember akkor iszik, mikor egyedül van. Az, amiből minden finomabb...
Ezért érdekel az is, Ti milyen csészéből isztok: szeretnék többet tudni arról, kik olvassák a blogomat. A kíváncsiskodást egy igazi "coming out"-tal kezdem: megmutatom nektek jelentős kollekcióm hozzám legközelebb álló darabjait:
Kellőképpen csalódtatok? Ez a kis piros, gránitból készült csésze-pár kísérte végig a nagyszüleimet több évtizedes házasságuk során: ők minden nap ebből kávéztak, reggel és délután, kettesben. Nincs is több belőle - egész gyerekkoromban arra vágyakoztam, hogy én is ihassak belőlük, de nem volt szabad. A halálukat követően az anyukám elhozta őket, de akkor is tabunak számított - ők ittak belőle a Papával. Mióta tőle megörököltem, valahogy jobban elkezdtem félteni őket, és inkább pakolgatom, nézegetem - azt hiszem, még nem nőttem fel hozzájuk.
A Piros Csésze tehát valamiféle családi-párkapcsolati szimbólummá vált számomra, ezért szükségem volt belőle sajátra is: néhány éve szereztem be ebből a modernebb változatból egy párat, ez van állandó "forgalomban".
De időszakonként "csészét váltok" - ez figyelmeztet a belső változásaimra, többek között. Most például tombol bennem a szabadságvágy, mindent nyűgnek érzek, ami a legkisebb mértékben is korlátoz - ezzel párhuzamosan előkerültek a világoskék csészék, majd egy szép napon bekerült a kollekcióba ez a pillangós, türkiz csoda is:
A Mateus étkészletekkel már találkozhattatok itt a blogon: gyönyörű lila, növényi ornamentikával díszített tányérjaimra több visszajelzés érkezett. Maga a termék egy meglepő fúzió eredménye: svéd dizájn, melyet Portugáliában gyártanak. A kerámia habkönnyű, tényleg alig van súlya még a legnagyobb tálnak is, ragyogó színekben pompázó festése pedig kézzel készül, és egyedi.
Nos, a lepkés csészém párját szeretném odaajándékozni valakinek közületek: fotózzátok le a kedvenc csészéteket, és küldejétek el a ketcicakonyhaja@gmail.com e-mail címre. Mi feltöltjük a Facebook oldalunkra, és az lesz a boldog tulajdonos, akiét az előttünk álló héten (szeptember 23-ig) a legtöbben lájkolják. Izgatottan várjuk a fotóitokat!